Výcvikové tábory organizujeme v Dolnom Kubíne, v kempe Tília. Prebiehajú zvyčajne na jar, v lete aj na jeseň. Tábor je zameraný na ovládateľnosť rodinných psov a problémové správanie. Drvivá väčšina ľudí, ktorí k nám prichádzajú majú problémy s ovládateľnosťou svojho psa. Pes nechodí na privolanie, nesadne, neľahne, nevydrží v kľude, je teritoriálny, napáda psov, ťahá na vôdzke a pod. V našej škole máme poskladaný vlastný systém výuky a výchovy psa, ktorý je univerzálny voči všetkým plemenám. Základom je porozumenia psa, porozumenie jeho potrieb, signálov.

PROGRAM
Hlavným programom je prepracovaný systém učenia, ktorému pes rozumie, je pre neho ľahko spracovateľný a veľmi pozitívny. Vhodný pre všetky plemená psov na zdokonalenie ovládateľnosti a odstránenie problémového správania (strach, agresivita a pod.)

Program na táboroch:

1. Deň
Teoretická časť - dopoludnia
Chovanie psa - ako mu porozumieť
Pozitívny vs Negatívny spôsob učenia
Správny tréning s klikrom
Klasické podmieňovanie, Koncentrácia, Drive
Výcvikové pomôcky – teória
Praktická časť - popoludní
- motivácia
- koncentrácia

Druhý a ostatné dni
Praktická časť na 2 kolá dopoludnia aj popoludní
Odloženie, Privolanie, Sadni, Ľahni, Vstaň, Zostaň, Chôdza pri nohe, Zákazový povel
Problémové chovanie (individuálne aj kolektívne)
Popoludní Agility tréning - dobrovoľná disciplína

Miesto konania:
Kemp Tília D. Kubín
Kemp je kompletne zrekonštruovaný čo sa týka vybavenia chatiek, reštaurácie a okolia. Pribudlo vonkajšie fitness, bazén a korčuliarska dráha. Každá chatka obsahuje malú kuchynku s vybavením (chladnička, sporák a ostatné), samostatnú sprchu, samostatné WC, jednu 2 lôžkovú izbu a jednu 4 lôžkovú. V prevádzke je aj reštaurácia.
Informácie o ubytovaní: http://www.kemptilia.sk/

Cena za výcvikový víkend:
Orientačne: od 60 €
Počas táborov prebieha aj predaj kvalitných kynologických pomôcok a oblečenia od firiem Ščučka, Gappay, Hermann Sprenger, JHS Hundesport a iné.

Aktuálny oznam:

Pravidelné tréningy s Jardom Labíkom vo Veličnej